Odporúčame:

Profil spoločnosti


Od roku 1911 a už víac ako 40 rokov od založenia firmy kráča Ammann pevnými krokmi v obore zhutňovacej techniky. Ako prvý vyvíja statický dvoukolesový valec s malým riaditeľným kolesom a veľkým hutniacim kolesom, v ktorom je priamo zabudovaný hnací motor. Týmto inovačným riešením bol položený základný kameň pre nové pole činnosti firmy Ammann.
Dnes je oblasť hutniacej techniky hlavnou obchodnou náplňou skupiny Ammann. Stroje sú vyvíjané a vyrábané vo výrobných závodoch vo Švajčiarsku, Nemecku a dnes aj v Českej republike. Súčasná paleta viac ako 60 rôznych typov strojov ponúka riešenie pre zhutňovacie práce v pozemnom a cestnom staviteľstve.

Hutniaca technika firmy Ammann si kladie za cieľ ponúknuť svojim používateľom široké možnosti riešení v obore zhutňovania. Na tomto základe môže Ammann vďaka svojmu technickému Know–how a dlhoročným skúsenostiam v odbore ponúknuť kvalitné a praxou overené riešenia. Jednotlivé stroje Ammann sú ponúkané v mnohých modifikáciách a rôzne verzie môžu byť individuálne prispôsobené vašim potrebám.

V roku 2005 sa pevne začlenia do skupiny Ammann, divízie Ammann Machines, česká spoločnosť Stavostroj a.s., výrobca ťažkej hutniacej techniky. Týmto krokom sa jeho pozícia na trhu upevnila a značka Ammann dnes ponúka úplný a zároveň najširší sortiment v oblasti hutniacej techniky na celom svete. Zároveň sa výrobky Stavostroja od roku 2006 predávajú iba pod značkou Ammann.